Obserwatorzy

środa, 5 grudnia 2012

Elka

Niezwykła biografia,bardzo rzetelna,oparta na rozmowach  z ludżmi,którzy aktorkę znali,pracowali z nią, lub przyjażnili.
Powstał obraz kobiety inteligentnej ,wrażliwej,dobrej,empatycznej ale także kapryśnej,złośliwej,nieznośnej,lekceważącej zasady dobrego wychowania,czasem lekkomyślnej.
Znakomita aktorka ,zdolna, zdyscyplinowana,bez gwiazdorskiego zadęcia czarowała niezwykłym poczuciem humoru,urodą,elegancją.
I mając tyle atutów w końcu okazała się osobą przegraną na własne zresztą życzenie.Wyjechała za wyrzuconym z PRL-u mężem do USA i to był koniec jej oszałamiającej kariery.
Rozwód,alkoholizm,z którego po kilku latach się wygrzebała i ogromna samotność.Bo tłumy potrzebujących,których gościła  pod swoim dachem w USA znikły,kiedy nie było już apartamentów i luksusów.Pomogła wielu ludziom,jej nie pomógł nikt,w każdym razie niewielu.Zmarła w czerwcu 2010 r,przegrywając z rakiem przełyku..Prochy pochowano w Polsce.Na pogrzebie było ....30osób.
Ta ksiązka to opwiesć o życiu,które mogło być bogate w sukcesy ,szczęśliwe i spełnione. Nie da się opowiedzieć tej historii w kilku zdaniach,tę świetną lekturę trzeba przeczytać .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...