Obserwatorzy

piątek, 2 maja 2014

1maja

Spędziłam ten dzień pracowicie na działce obsiewając zagonki.Przy okazji opaliłam plecy,bo słonko mimo chłodnego wiatru  przygrzewało mocno. Tego dnia byłam tez dozorcą zwierząt,nakarmiłam je i wyruszyłam na spacer z Kojotkiem,bo Pola już nie wychodzi poza przydomowy trawnik.
 Spacer z Kojo:Odkryliśmy cmentarzysko drzew...
 Szlak spacerowy jest  za działkami,Kojo może biegać tu bez smyczy,bo to pustkowie,łąki i zagajniki  i to niemal tuz za domem. Rozglądałam się pilnie za Alcestem .....
W domu czekał Figiel,Amelka Be.czatowała przy lodówce w nadziei na mleko,za którym przepada.
Figielek tez bardzo by chciał,ale jemu szkodzi.Czatował i zaglądał ze wszystkich stron:


No,w końcu można chociaż powąchać, może choć kropelka została....
Ja tez chcęęęęęęę!
Po rzetelnie wypełnionym obowiązku zostałam odwieziona do domu i Frani. Niestety,chwilę póżniej przyszła wiadomość o Alceście.
A  potem, w wiadomościach koszmarna historia o szczeniakach zakopanych  żywcem przez 88-letniego zwyrodnialca,bestię,potwora .
Zdj. z zasobów internetu.
Szczeniaki,na chwilę,uratowała  przechodząca kobieta i jej dzieci.Rękoma odgrzebywali ziemię,wydobyli 5 szczeniąt,jedno nie żyło.Pieski zostały przekazane  weterynarzowi i przedstawicielowi gminy. Obaj okazali się takimi samymi potworami jak ten obrzydliwy staruch,oby z piekła nie wylazł,oni też! Psy zostały uśpione.Sprawę bada policja. Jak znam życie,okaże się znikoma szkodliwosć czynu i dzielny wet będzie mógł nadal zabijać przy aprobacie gminnego urzędasa.
Po raz już któryś zastanawiam się,czy "człowiek- to brzmi dumnie" i ile w nas zostało tego człowieczeństwa?
12 komentarzy:

 1. Okropna historia z tymi szczeniakami :(... Obrzydliwa i strasznie smutna...
  No i ten weterynarz... :(... Wyć się chce...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smutne jest to,że jesteśmy zupełnie bezsilni.Bo co z tego,że internauci wyrażą swój gniew i oburzenie.Na tym się skończy,bo przecież jest tyle szczeniaków.....
   Weterynarz powinien zostać pozbawiony prawa wykonywania zawodu,on ma życie chronić,postąpił jak bandyta.Masz rację,wyć się chce.barbarzyński kraj!

   Usuń
 2. Masz naprawdę piękne zwierzęta :)
  W wolnej chwili zapraszam na tę stronę http://zool.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! to nie wszystkie: jest staruszka Pola,kot Milczek,był Alwest,który parę dni temu zginął tragicznie.

   Usuń
  2. Odwiedziłam polecaną wyżej stronę: Serwis o zwierzętach domowych. Przeczytałam wstęp -"Każdy kocha zwierzęta"-Każdy?? Ten który zakopał psy żywcem,ten,który potem je usypiał - też? Ci którzy znęcają się nad zwierzętami -np. pijana kobieta z Krosna Odrzańskiego,która wyrzuciła psa z 2 pietra -też? to nie są pojedyńcze wypadki,to się zdarza co dnia,więc trzeba się zastanowić zanim się napisze o tej naszej wielkiej miłości do zwierząt.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Usunęłam swój komentarz, był zbyt gniewny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Był słuszny i zamieśc go z powrotem. Nie przeczyta go ten stary zwyrodnialec,bo pewnie czytać nie umie(za to,jestem niemal pewna-krzyzem lezy co niedziela w kościółku) ale może inni jego bracia -zwyrodnialcy. Stoi bestia nad grobem i Boga się nie boi?
   Życzę mu śmierci długiej i tak strasznej,jaką zgotował zwierzętom. Pozostałym dwóm "bohaterom" tej ponurej historii-też.

   Usuń
 5. A bodaj by ich piorun strzelił!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja powiem tak: niech ich szlag trafia,bardzo powoli i bardzo boleśnie.Brakuje słów ,To nie ludzie.

   Usuń
 6. o tak, sprawa z tymi biednymi, uratowanymi szczeniakami jest okropna! jak tak można? szkoda słów :(
  a nam majówka minęła na aktywnym zwiedzaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę,że ten stary psychopata nie pierwszy raz "pozbywał" się w taki sposób zwierząt. Fajnie,że miałaś udaną majówkę.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...