Obserwatorzy

czwartek, 5 listopada 2015

A kiedy przyjdzie...

1 listopada w tym roku odwiedziłam groby w Krośnie i Żmigrodzie.
Była piękna pogoda,a że w Żmigrodzie byłam wiele lat temu postanowiłam przypomnieć znajome miejsca. zapaliłam znicze,ustawiłam kwiaty,zamyśliłam się,wspomniałam,spotkałam z dawno nie widzianą rodziną i poszłam zobaczyć co się zmieniło.Piękny park z pomnikiem przyrody,dębem szypułkowym.


W parku ruiny XIV wiecznego zamku. Zamek Hatzfeldów zachował się w formie formie ruiny. wzniesiony na lewym brzegu Baryczy. Piwnice zamkowe zaadoptowano na restaurację ,wnętrze  wieży na sale klubowe. Zamek otoczony jest wielkim parkiem.
4 komentarze:

 1. Wyobraź sobie, że ja też 1 listopada odwiedzałam groby bliskich w Krośnie.Może nawet popatrzyłyśmy na siebie?
  Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli było to Krosno Odrzańskie to bardzo prawdopodobne,że mogłysmy się widzieć,nie wiedząc,że znamy się wirtualnie! Pozdrawiam juz z Suwałk.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Podkarpaciu jest Krosno i jest Żmigród i dlatego myślałam, że właśnie o moje Krosno chodzi. W takim układzie nie widziałyśmy się, obydwa Krosna są znacznie od siebie oddalone. A w którym Żmigrodzie byłaś?
  Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym nad Baryczą,koło Milicza,moja rodzina to D. Śląsk,Lubuskie i Warszawa. O tym Krosnie Odrz. mało kto wie,to małe miasteczko,ale piękne!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...