Obserwatorzy

poniedziałek, 29 lutego 2016

To już 7 lat

2009 rok, luty,niedziela rano. Na dworze trzaskający mróz. Schodzę do piwnicy nakarmić kocie stadko. Na  odgłos moich kroków wszystkie chowają się za piwnicznymi drzwiami-wycięłam im otwór w drzwiach mojej piwnicy i tam mieszkają. Tylko jedno czarne kocię siedzi spokojnie na środku piwnicznego korytarza i przygląda mi się,nie boi się,zna mnie. Wchodzę do swojej piwnicy kocia mama i dwójka rodzeństwa rzuca się na jedzenie,czarne kocię siada z boku,przygląda się.
Jakiś impuls,wewnętrzny nakaz każe mi się pochylić,złapać małe na ręce,włożyć,wierzgające do kosza i biegiem do domu. I tak nastała era księżniczki Frani.
 Z nową sytuacją oswoiła się szybko,nigdy nie nabrudziła poza kuwetą tylko z jedzeniem od początku były kłopoty.  Wet,odrobaczenie, sterylka.. Ale po jakimś czasie okazało się,ze mała jest chora,prawdopodobnie chorobę przekazała jej matka. Wetka nazwała to kocią anemią. Zastrzyki,test na HIV(koci) badania,leczenie,znów badania.
No i jest ze mną moja śliczna już tyle lat. Teraz dzieli dom z Bogusiem. Nadal ma do mnie żal o niego i chociaż co dnia mówię jej jak bardzo ją kocham- chyba do końca mi nie wierzy.Po sterylce. Szyłam jej kaftaniki zabezpieczające,bo wetki nie miały takich profesjonalnych. Frania była operowana starym sposobem,brzuszek był rozpłatany niemal na całej długości.. Szybko doszła do siebie i do perfekcji opanowała sztukę uwalniania się z kaftanaUwielbiała zabawę z koszem na bieliznę.


.

Przez kilka lat jedynaczka,teraz z Bogusiem dzielą dach nad głową i moje serce.  Są częścią mnie. Myślę,że doskonale wiedzą, jak bardzo są kochane.

9 komentarzy:

 1. Franiu droga życzę Ci kolejnych wspaniałych lat u boku swojej kochającej Pańci :) Wiadomo, że księżniczka jest zła, że jakiś inny kot zamieszkał z Wami i że musi się Tobą z nim dzielić.. myślę jednak, że jej minie i zaakceptuje Bogusia :)
  Pozdrawiam mocno!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy Kasiu!Pozdrawiamy Twoją gromadkę!

   Usuń
 2. Słodka i piękna Frania,wiadomo czarne koty są najpiękniejsze na świecie,najmądrzejsze,zawsze potrafią zawojować serce człowieka.
  Franiu kolejnych wspaniałych latek w dobrym i kochającym domku,a do Bogusia z czasem się przekonasz.
  Serdeczności dla Wszystkich ślę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy!Naukowo stwierdzono,że czarne futerka są wyjątkowe pod kazdym względem,nie ujmując oczywiście niczego i tym innej maści~.Pozdrawiamy!

   Usuń
 3. Cudowna :))) Uwielbiam opowieści o zwierzętach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja lubię o zwierzakach opowiadać. Kiedy juz zacznę trzeb mi założyc knebel,zebym skończyła. Pozdrawiamy1

   Usuń
 4. Miała niesamowite szczęście, że trafiła na Ciebie, a ty na nią. Pozdróweczki dla czarnulki FRANI od czarnej wrocławianki SONI i jej pani...:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy ,kochane dziewczyny. To samo mogłabym powiedziec o Soni- prawdziwa szczęściara!.Buziole!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...