Obserwatorzy

sobota, 31 grudnia 2016

Mija rok...

Minęły święta,były dla mnie spokojne i zupełnie inne niż wszystkie poprzednie. Przygotowali je niemal w całości synowa i syn,córka z rodziną po raz pierwszy spędziła je poza domem a ja cały ten przedświąteczny i świąteczny czas spędziłam kursując między Ogrodową a swoim domem. Dwa razy dziennie chodziłam lub jechałam z synem,karmiłam futra domowo-wychodzące i te wolnożyjące. Było deszczowo wietrznie,zimno więc domowe niechętnie wychodziły a jeśli juz to na chwilę. Jeden Kazio wylatywał jak z procy i ginął z oczu.
Nie mogłam wyjść i zostawić go na dworze,bo jest podatny na przeziębienia  więc zawisałam na balkonie i błagalnie  nawoływałam. Niosło się moje Kaziu, Kaziczku, Kazieńku ....rzucałam na przynętę smakowita kiełbaskę, Kaziczek podrzucał ją jak Lewandowski piłkę i miał w nosie. Przychodził,kiedy uznał za stosowne. Zwierzynę oddałam w ręce państwa w komplecie


Kaziczek niecnota!

 bez uszczerbku na zdrowiu, wypasioną smakołykami i szczęśliwą,ze w końcu wrócili.
 Świąteczny,spokojny nastrój  zakłóciła wiadomość o strasznej katastrofie w której zginęli wspaniali artyści Chóru Aleksandrowa. Byli w Suwałkach ale ja nie nie byłam na ich koncercie i już nie będę.Niepowetowana strata dla kultury i wielbicieli ich talentu. Potem George Michael. Przedtem Bowie, Prince, Cohen. Wielcy i niezastąpieni.
Święta, święta a już  za kilka godzin Nowy Rok.Jaki będzie?  Mijający był i dobry i fatalny.Ale każdy oceni go ze swego punktu widzenia, bo dla każdego z nas był inny. Chciałabym,żeby był lepszy ale złośliwi twierdzą,ze lepsze juz było. Pażywiom- uwidim!
Życzę wszystkim przyjaciołom zdrowia i szczęścia, spełnienia marzeń i pragnień, Futerkom i nie tylko pełnych miseczek, ciepłego kąta i serca. Do Siego Roku!11 komentarzy:

 1. Święta, święta i już po... Ba, sylwestrowy wieczór też już za nami. Mam wrażenie, że noworoczne salwy zidiociałych (za przeproszeniem wszystkich amatorów tego barbarzyńskiego obyczaju) petardowców jakoś się sensownie w czasie zamknęły. Na Ogrodową o godz. 0.45 nie docierał już jakikolwiek huk. Choć ten wcześniejszy spowodował, że Mitio i Wenek dali nogę w nieznane i powrócili do domu dopiero późnym rankiem.
  Do Siego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano,Do Siego. U nas łomot bardzo ostry trwał ok. pół godziny. Potem sporadycznie i do dzis cisza. Frania sie schowała w szufladzie, Bogusia fascynowały światła, siedział na parapecie jak zaczarowany.

   Usuń
 2. Wczoraj to Psotka chociaż była w domu, bała się fajerwerków. Do tej pory chodzi trochę taka przestraszona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyślności w Nowym Roku dla kociej ferajny!

   Usuń
 3. Faktycznie końcem roku świat artystyczny poniósł wielkie straty i my też niestety. Ja miałam podwójny hałas, petardy i szczekanie Pepy. Tak reagowała na, co działo się za oknami. Życzę zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam,ze tego rodzaju witanie nowego roku powinno być zabronione i karane wysokimi grzywnami. Jakos nie zal mi tych z pourywanymi palcami,natomiast każde zaginięcie zwierzaka bardzo przeżywam . Miałam kiedyś doga, jeden z sylwestrów spędziła w wannie a ja przy niej starając uspokoić. Ogromne zwierzę dygotało ze strachu. Nie powiem,czego życzyłam tym durniom na zewnątrz.

   Usuń
 4. Uważam, że powinno się całkowicie zakazać tych wszystkich fajerwerków. Bellusia była bardzo wystraszona. Rano gdy ją odbieraliśmy jeszcze cała drżała. Sarenki zniknęły i nie zjadły jedzenia. Nie pojawiły się w ciągu dnia. dzisiaj musiałam wyrzucić zmrożone jabłka i ziemniaki. Teraz nasypałam im tylko kukurydzy i pszenicy. Nie mogę marnować jedzenia. Jest zbyt drogie.
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
  Całuję i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tak uważam. Niektóre miasta w tym roku zrezygnowały z pokazów fajerwerków ale to nie powstrzyma głupków,którzy cierpią na zupełny brak wyobrażni o empatii nie wspominając.Marnowanie jedzenia to grzech ,kiedy jest tylu głodnych,ale czy ta hołota strzelająca czym sie da rozumie to. Buziole,dużo zdrowia i szczęścia. Dla Bellusi mizianki.

   Usuń
 5. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
  W sylwestra u mnie było jakieś szaleństwo,bo już od 7 wieczorem słychać było zabawy nawiedzonych pirotechników z przypadku,co gorsza z okna widać było dzieci ,na oko 10 -letnie z racami,jak ja nie lubię tego sylwestrowego szaleństwa,teraz też słychać wystrzały,końca nie widać....
  Moje futra wszystkie ułożyły się ze mną na łóżku i drzemały,co jakiś czas podnosząc głowy na głośniejsze wystrzały.
  Serdeczności noworoczne zostawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje psiny bardzo boją się wystrzałów i burzy. Nastawiliśmy głośno muzykę:) Jakoś przeżyły wystrzały w naszej wsi. Na szczęście było ich mało.
  Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radiowa trójka całą sobotę i kilka dni wstecz uczulała na ten debilny zwyczaj, mając na względzie zwierzaki.U mnie bardzo intensywny łomot trwał pół godziny,potem z rzadka. Bogus był zafascynowany i hałasem i swiatłem ale Frania siedziała w szufladzie tapczanu,to jej azyl Dużo zdrowia i radosci,pozdrawiam najserdeczniej!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...