Obserwatorzy

O mnie

Moje zdjęcie
JESTEM DZIECKIEM WSZECHŚWIATA NIE MNIEJ NIŻ DRZEWA I GWIAZDY. MAM PRAWO BYĆ TUTAJ. MAX EHRMANN "DEZYDERATY"

sobota, 5 marca 2016

I śmieszno i straszno

Wszyscy pewnie już wiedzą o tym,co wydarzyło się wczoraj w Suwałkach. Pani,która kiepsko mówi po polsku,wyplata koszałki-opałki,nie ma pojęcia o specyfice podlaskiego zapragnęła zostać senatoremEkspozycja jest poświęcona historii żołnierzy gen. Władysława Andersa.I I pal licho, krajowi bardziej już zaszkodzić nie można.  Ale ktoś wymyślił,żeby dzień przed wyborami załatwić otwarcie wystawy poświęconej gen. Andersowi.  Przybyli na wystawę ludzie odczytali obecność Anders jao dalszy ciąg nachalnej,agresywnej kampanii wyborczej tej pani. Zaprotestowali dodatkowo rozjuszeni wysokością waloryzacji emerytur- od 2 do 3,5zet. Zrobiło się nieprzyjemnie. Suwalszczyzna bastion kaczyzmu a tu taka siurpryza. Poszło w świat opatrzone komentarzami w zależności od przynależności partyjnej czy sympatii. Wstyd, niesmak, strach-nie po raz pierwszy od objęcia władzy przez PiS. Mały człowieczek z zapamiętaniem niszczy wszystko co nie po jego myśli. Odreagowuje kompleks podłego wzrostu, brak internowania, wydumane krzywdy?  Niszczy to co już zdołaliśmy osiągnąć.
Historia zatacza koło ,znów nam bliżej do PRL niż do świata.
wpis dotyczący spraw polityki jest na moim blogu pierwszy i chyba ostatni ale trudno nie odnieść się do tego co dzieje się tuż koło mnie,w moim mieście.
Pamiętacie? Nie straciły na aktualności te  stare przeboje.9 komentarzy:

 1. Oglądam w telewizji wybrane programy więc mnie takie niusy omijają... pewnie źle i nie patriotycznie, ale moja głowa nie jest wstanie pomieścić tych wszystkich politycznych zakłamań, głupot itd. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też wykluczam politykę ze swego zycia.Ale to działo się w mieście w którym mieszkam ,znam wielu z tych ludzi i jednego z ministrów biorącym udział w tej "imprezie".

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie potrafię oderwać się od polityki. Czytam, oglądam i jestem przerażona tym, co się dzieje w naszym kraju. Jeden człowiek chce by Polska wyglądała, tak jak on to widzi. Nie bierze w ogóle pod uwagę tych co myślą inaczej i obraża ich. Boję się, że to źle się skończy dla naszego kraju i Polaków. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to co się dzieje napawa grozą.Oby nie skończyło sie Majdanem. Znam jednego ze świeżo upieczonych ministrów i jednoczesnie nie znam drugiego tak podłego i bezwzględnego karierowicza. Reszta jest taka sama,jesli nie gorsza. Strach pomyśleć co będzie dalej przy rządach zgrai żadnej krwi.

   Usuń
 4. Polecam rozejrzeć się wokół, dlatego zapraszam tu : http://kontrowersje.net/blogi/matkakurka
  Może horyzonty się poszerzą :)
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zajrzałam ale nie bardzo wiem po co. Wiadomości tam zawarte są powszechnie znane.Horyzonty też wydaje mi się,w porządku. A moze chodzi o moją niechęć do Pisu?
  Jesli tak,to nie widzę problemu,każdy ma prawo do lubienia lub nie lubienia a ja nikogo nie zmuszam,żeby był tego samego wyznania co ja.Pozdrawiam ,korzystam często z przepisów,uważam,że są b.dobre!

  OdpowiedzUsuń
 6. Boje się o przyszłość Polski i nas Polaków, bo to co znalazłam jest przerażające:(
  A może ten mały człowiek widzi lepiej niż ci najwięksi Mędrcy... https://www.youtube.com/watch?v=dokkNzaoVUQ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mały człowiek jest przesiąknięty jadem i nienawiścią,skutecznie dzieli naród i trzeba mieć nadzieję,że nie skończy się to wszystko Majdanem.

   Usuń
 7. Basiu, podzielam Twoje zdanie i Twoje obawy. Historia nas uczy jak to jest gdy do władzy dorwą się maleńcy ludzie pełni kompleksów i zawiści.

  A to co się wydarzyło na Łomży, to już nawet nie jest śmieszne, jest żałosne.

  OdpowiedzUsuń