Obserwatorzy

wtorek, 18 czerwca 2013

Zamordowane drzewa

Rosły przy bocznej ulicy ponad 30lat.Nie zagrażały nikomu bo były to głównie lipy, a nie znienawidzone topole, właśnie zaczynały kwitnąć i delikatnie miodowo pachnąć. Komuś zaczęły przeszkadzać i już leżą powalone,sponiewierane, być może potrzebny kawałek kolejnego parkingu, w tym mieście to częsta praktyka:drzewo staje czemuś lub  komuś na drodze,więc się je po prostu wycina. Któregoś roku ktoś zezwolił na wycięcie 3 stuletnich sosen, do dziś  nie znalazł się winny,zresztą nikt go nie szuka,bo wyrosną drzewa kolejne,więc o  co tyle krzyku.Kiedy widzę takie barbarzyństwo czuję fizyczny ból,tylko człowiek może być i bezmyślny i okrutny tak bezinteresownie.

9 komentarzy:

 1. Bo człowiek to największy pasożyt na tej planecie - niestety czesto to udowadnia.
  Też mnie serce boli gdy wycina sie drzewa lub obcina konary ......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najgorsza jest bezsilność,kiedy widzisz ,że dzieje się coś złego,reagujesz i jesteś traktowana jak nawiedzona albo gorzej.

   Usuń
 2. Kiedyś mówiono: Nie było nas -był las. Nie będzie nas, a będzie las" Teraz niestety nie jest to takie oczywiste... Trawestując znane przysłowie powiem:..."człowiek nie tylko człowiekowi wilkiem":(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludziom brakuje wyobrażni-jaki będzie świat bez roślin,drzew,zwierząt? Czy w ogóle będzie?

   Usuń
 3. Okropny widok :( straszna szkoda... nic tylko zniszczyć wszystko... człowiek jest dziwną istotą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowiek jest największym szkodnikiem,dla własnej wygody czy widzimisię potrafi zniszczyć wszystko.A rosną kolejne zastępy tych,"którym się wszystko należy",którzy czują się panami naszej planety.Krótkie to będzie panowanie,jeśli się nie opamiętają!

   Usuń
 4. Debil wpadł na pomysł, kretyn zatwierdził, bezmózg powycinał. Gdyby każdy z nich posiadał choć jedną czynną szarą komórkę, odesłałabym na jej rewitalizację. Niestety, to przypadki beznadziejne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety,ilość tych przypadków rośnie lawinowo i to nie tylko w kwestii bezmyślnego wycinania drzew i niszczenia wszystkiego co zielone.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...