Obserwatorzy

niedziela, 6 października 2013

Koncert

Kto pamięta tę małą dziewczynkę z wielkim głosem? Dlaczego o to pytam? Bo dzisiaj widziałam i słyszałam Klaudię starszą o 5 lat.W Galerii Plaza, w historycznej jej części odbył się koncert Klaudii połączony z aukcją na rzecz chorego Kuby z Gołdapi.
Chwila próby przed występem,na scenę weszła szczuplutka,wiotka nastolatka w zbyt dorosłej sukni, w za wysokich szpilkach, nieśmiała i trochę zagubiona .W czasie występu stała nieruchomo ze sceny schodziła powoli i niepewnie,bo te obcasy....Ale głos-nie mieścił się po prostu  w sali niskiej ,mało akustycznej,dosłownie ją rozsadzał.Momentami jeszcze surowy, ale przecież ona ma dopiero 16 lat.Repertuar ambitny,jazz w języku angielskim nie na takie warunki i publikę.Znalazłam się tam przypadkiem ale było warto.

Mała salka widowiskowa w dawnych więziennych kazamatach.
GH Plaza.Budynek z cegły to więzienie z czasów carskich,służyło nieprzerwanie do ok.2000r.Potem stało puste,jako zabytek nietykalne.Aż ktoś wpadł na genialny pomysł i wkomponował to więzienie w galerię.
Wygląda pięknie,oryginalnie i chyba jest jedyne takie w kraju.W tym własnie budynku więziennym organizowane są małe uroczystości,wystawy,koncerciki,i różne inne zajścia-jak mówi się na suwalszczyznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...