Obserwatorzy

piątek, 8 listopada 2013

C.d...

Jak się rzekło rano ruszyliśmy do Czaczu.Dzień zapowiadał się piękny,słoneczny.

 Przystanek w jesiennym lesie- A.i R.  mieli nadzieję na jakieś zapomniane zielonki lub podgrzybki.

W Czaczu  było mizernie,może dlatego,że dzień powszedni do tego przed świętem a może dlatego,że ta Mekka już spowszedniała i coraz mniej chętnych po obu stronach: : i sprzedających i kupujących.
Jedyna konkretna rzecz jaką stamtąd wywieżliśmy ,a właściwie wywiózł A.to mandat za parkowanie w złym miejscu.Opiewał na 300zet. Zgodnie doszliśmy do wniosku,że suma nieadekwatna do przewinienia i ruszyliśmy  "na Wołmontowicze",czyli posterunek .
 Posterunek  w dawnym budynku PKP prezentował się zacnie,wraz z muzealną już lokomotywą.
A.poszedł  układać się ze stróżami porządku i utargował 200zet.Do zapłaty było teraz 100+1p. karny.
Dobre i tyle!


4 komentarze:

 1. Nie wiedziałam, że można się tak targować! Dobrze wyszło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój brat A. ma wielki dar przekonywania,może tez policjanci byli otwarci na pertraktacje.W kazdym razie lepsze 100 niż 300!

   Usuń
 2. "...pawiem narodów byłaś i papugą...", a teraz jesteś... śmietnikiem sąsiadów - takie zawsze miałam o tym Czaczu refleksje. Fakt, przyjechało do mnie kilka ładnych drobiazgów tam wyłowionych, ale to "centrum handlowe", które walnie przykłada się do tego, że na niemieckie śmietniki trafia zaledwie 4% wszystkich odpadów, było i jest dla mnie odpychające, choć tak pięknie i tajemniczo się nazywa:)
  A posterunek cudny! Przejechaliście się lokomotywą? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tym Czaczem to jest tak pół na pół.Musza być takie miejsca ale ich byt powinien być pod nadzorem,podobnie jak i to co się przywozi.Był czas,kiedy ludzie przywozili sobie różne przedmioty na własny rachunek i część ich potem zasilała miejscowe śmietniki.
  Lokomotywa była nieprzejezdna a nam wystarczył mandat za parkowanie.Za jazdę na gapę byłby pewnie dużo wyższy!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...